| andy_3286 a întrebat:

cand ma joc este normal ca placa video sa ajunga la 83 de grade? am nvidia geforce 7300se/7200gs

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Este normal sa se incalzeasca atunci cand te joci, dar mi se pare cam mult. Pun asta pe seama faptului ca placa ta are racire pasiva (fara ventilator, doar un radiator mai mare). Poti monta unul-doua ventilatoare in carcasa, sau unul chiar in dreptul placii daca iti permite carcasa, pentru un flux de aer mai rece.

| shnako a răspuns:

Da. Si motorul la masina se incalzeste daca ii dai blana happy