| Iulian9325 a întrebat:

Cand pornesc calculatorul se aprinde beculetul rosu ( cel verde nu se aprinde deloc). Sursa functioneaza, iar cooler-ele de pe placa de baza si de pe placa video merg dar monitorul nu primeste nicio imagine(tin sa precizez ca monitorul functioneaza) iar dvd rom-ul nu-l pot deschide!
Imi puteti spune care este problema!?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| vladsoare a răspuns:

Probeaza placa video la un prieten si vezi daca merge.

| Anonim187 a răspuns:

Nici la mine nu se aprinde beculetul verde laughing asa e cand ai ferrari :-> culorile sta pe rosu ca si fetele odata pe luna whistling

| Iulian9325 explică:

Ceva in plus: am deschis carcasa la sursa si dintr-un condensator curgea un fel de lichid de culoare maro. Dar daca pornesc pc-ul cooler-ele merge cum am spus mai sus.
Sa fie de la sursa problema?