| dasdsad a întrebat:

Cand vreau sa inserez date intr-un tabel printr-un form in foxpro, imi apare eroarea: "Data type is mismatch"
Care ar putea fi problema? Oferiti-mi va rog si o rezolvare daca stiti despre ce vorbesc happy

2 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Tabelul ala are un DBF in spate. Tipul celulei din DBF in care incerci sa inserezi date, este diferit fata de datele care incerci sa le bagi. Poate este character si tu incerci sa introduci numeric.

Mult noroc,
Shinwinking