| McClod a întrebat:

Salut cand vreau sa instalez orice aplicatie de pe MagazinPlay imi spune ca am spatiu insuficient desi mai am 3 gb si ceva liberi pe card si 800 mb in telefon orice aplicatie chiar si de 1mb... De ce? Dau funda cine ma ajuta sa rezolv problema

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Deoarece memoria telefonului tau este impartita in 2 partitii ( pe partitia care este si sistemul de operare android incearca sa descarec aplicatiile acolo )
Iar pe cardul de memorie nu poti istala tot ce tine de aplicatii deoarece telefonul necesita root pentru a putea face asta.

| McClod explică (pentru Jipa95):

Pai majortiatea jocurilor le am pe card si aplicatiile de sistem in telefon si daca ii dau format merge ceva timp dupa care numai merge iar...

| Florian_Geany_1972 a răspuns:

Daca ai vreun joc pe acolo, sau alt program nerorocit happy, sterge-l.Succes.

| McClod explică (pentru Florian_Geany_1972):

Unde sa am?

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru McClod):

Sterge programele ca nu-s de folos, apoi cred ca o sa mearga big grin

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru McClod):

Nu stiu, cauta-l

| vio13 a răspuns:

Posibil sa ai prea multe poze sau videoclipuri asa mi-se intampla si mie

| McClod explică (pentru vio13):

Daca am spus ca am aproape 4gb memorie libera cum sa am prea multe poze laughing Chiar nu tin pozele pe telefon