| Fota_Mario_1993 a întrebat:

Salutare, TPU. Am un card SD de 16GB in telefon. In setari, la spatiul de stocare imi spune ca sunt 14GB liberi. Cand vreau sa pun o aplicatie pe card, imi zice Spatiu insuficient. Putin ajutor? Ce recomandati?

Răspuns Câştigător
| CostinALX a răspuns:

Incearca sa pui cardul pe alt dispozitiv sa vezi daca iti citeste toata memoria lui si daca nu merge poti incerca sa dai o formatare pentru a sterge toate datele de pe card. Si eu am patit asta odata doar ca mi-e nu imi citea telefonul cardul si l-am introdus in alt dispozitiv care il citea, l-am formatat si apoi l-am pus inapoi in telefon si l-a citit.Succes

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aplicatiile se instaleaza in memoria interna, nu pe SD card. Acela e plina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca telefonul nu accepta descarcarea aplicatiilor pe card SD. Unele dispozitive accepta numai in memoria sa interna.

| Celcareajuta a răspuns:

Velcome to Android! @Bula are dreptate. Muta pozele din memoria interna pe card, anumite aplicatii iti permiti sa muti o cantitate considerabila de date pe card (nu toata), vezi sa ai card CLASA cat mai mare *de preferat minim 8 pentru ca altfel o sa ti se miste ca o prastie.