| Tebeh a întrebat:

Salut.Care dintre urmatoarele doua laptopuri este indicat pentru gaming? Asus K55VM-SX116D sau Laptop Lenovo IdeaPad Z570Am Core i7 2670QM 2. 2GHz 6GB 500GB GeForce GT 540M 2GB Grey

De ce?

Care dintre cele doua placi este mai buna? GT630M sau GT540M?

Nu vreau sa vad comentarii de tip:"La bani i astia puteai sa iti iei un pc mai bun"
Thx.(Dau funda)!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

laughing "La bani i astia puteai sa iti iei un pc mai bun".
Am glumit. Deci, gt 540m si gt 630m e aceeasi marie cu alta palarie, palaria fiind numele. Pentru gaming, alea costand in jur de 3000 lei zic eu, mai bine cauti un msi cu i5 si placa video gt 555m. Procesorul nu prea conteaza in jocuri, ci mai mult placa video, iar cel de care zic ar avea un avantaj maricel fata de cele doua de care spui tu

1 răspuns:
| Tebeh explică:

Am uitat sa mentionez ca ambele laptopuri le gasiti pe http://www.pcgarage.ro/