| anonim_4396 a întrebat:

care este cel mai bun Nokia dintre n9 si n8 eu cred ca este tot mai bun n8 ca are camera mai mare este de 12 megapixeli pe langa n9 este de 8 megapixeli, care este mai bun dintre acestea ca si memorie si calitate? Dau funda si vot! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| reky a răspuns:

Nu calitatea camerei calibreaza si telefonul, ci specificatiile tehnice! Verifica-le si vezi acolo! Parerea mea e ca Nokia n9 este mai nou si mai puternic, probabil.Succes!

| anonim_4396 explică (pentru reky):

Am vazut caracteristicile telefoanelor si n9 este mai destept decat n8
Putere
Nokia N9 - 1GHz procesor OMAP 3630, PowerVR SGX 530 GPU
Nokia N8 - 680MHz procesor ARM 11, Broadcom BCM2727 GPU

Nokia N9 - 116.45 x 61.2 x 12.1mm, 135 grame de
Nokia N8 - 113.5 × 59 × 12.9 mm, 135 grame

Sistem de operare Nokia N9 - MeeGo 1.2, Harmattan UI
Nokia N8 - Symbian ^ 3

Aparat foto
Nokia N9 - 8-megapixeli, lentile Carl Zeiss, diafragma F2.2, bliţ cu LED dublu
Nokia N8 - 12-megapixeli, lentile Carl Zeiss, diafragma F2.8, blit Xenon

Si mai multe caracteristici pe linkul asta http://www.fonehome.co.uk/......tion-game/ Este in Engleza dar eu am traducator la google.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc de raspuns!

| reky a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce! Succes!