| catalin542000 a întrebat:

Salut care este mai bun AMD Vision A8-6600K 3.9GHz box sau i7 4790k?

5 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

i7 4790k.
Daca vrei doar sa te joci, poti sa iei I5 in loc de I7. Daca vrei sa faci editare/video/foto profesionala, masini virtuale etc merge i7.

| Battlefielder99 a răspuns:

Salut! i7 4790k e mult mai bun ca Amd Vision din punct de vedere al performantei. Asa cum a spus si Korrawi, daca il vrei doar pentru gaming, merge si un i5 de ultima generatie, iar pentru editare e mai bun i7. Bafta!

| catalin542000 explică (pentru Battlefielder99):

Eu sunt youtuber si fac si gaming si editare deci trebuie i7 nu?

| Battlefielder99 a răspuns (pentru catalin542000):

In acest caz i7 este cea mai buna alegere pe care o poti face big grin.Iti urez succes in cariera ta de youtuber happy.
P.S. Ce fel de videoclipuri faci si ce jocuri joci? Da mi si mie linkul canalului tau daca vrei tongue