| TK_Cristi_1994 a întrebat:

Caut sa-mi fac un pc pe piese. dar cu procesorul am o mare problema.
Acest calculator o sa-l cumpar in general pentru a ma juca dar low price. Eu m-am gandit la AMD Richland, Vision A8-6600K 3.9GHz care o sa ruleze cu Nvidia Gforce Gtx1050 G1 Gaming si 8gb RAM DDR4. Vreau sa-mi spuneti daca este o alegere buna pentru jocuri ( FIFA17. GtaV, LOL, CS:GO, H1Z1 etc. ). Daca nu, va rog sa-mi recomandati unul in jurul pretului de 500RON.
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Acel procesor nu suporta memorie DDR4. Ce buget ai pentru PC?