| LoveItachi4Ever a întrebat:

Salut care este mai bun samsung galaxy mini sau galaxy y si de ce ? P.S.:nu dupa sistem de operare sau procesor dupa ecran , eleganta , putere de lucru , jocuri , camera ! Multumesc anticipat happy happy happy winking winking winking

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Dupa:
-ecran mai mare are Samsung mini
-eleganta - sunt la fel
-putere de lucru - mai bun este Samsung Y (0, 8 Ghz)
-jocuri - sunt la fel ambele
-camera mai performanta este la Samsung Mini 3Mpx.
Si deci, pentru jocuri mai bun este Y, pentru restul alege MINI.
Bafta!

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca nu te intereseaza strict intre cele doua, eu iti recomand sa te uiti la un Samsung galaxy gio. Cu siguranta este superior celor doua.

Daca te intereseaza strict intre, ele, eu as lua galaxy mini. Si asa display-ul este mic, rezolutia la fel, deci cei 0.14 inch in plus pentru galaxy mini s-ar putea sa se observe.
Ambele vin cu un procesor ARMv6 deci diferenta se face doar prin frecventa si daca rootezi telefonul o sa poti ajunge probabil la aceeasi cu el tot pe la 800mhz.

PS: Daca ma intrebi pe mine, cu siguranta nu m-as uita la asa ceva. Sunt cea mai slaba categorie de telefoane care ruleaza android.

| LoveItachi4Ever explică (pentru virusake):

OK mersi, dar de LG optimus one ce crezi?

| virusake a răspuns (pentru LoveItachi4Ever):

L-am avut si sincer sa fiu as lua altceva. Procesorul de 600 iti arata limitarea si nici cu mama overclock-ului nu rezolvi asta.

| LoveItachi4Ever explică (pentru virusake):

Si atunci ce sa imi iau

| virusake a răspuns (pentru LoveItachi4Ever):

Eu ti-am recomandat ceva in primul post, acum e treaba ta ce iei.