| luky63 a întrebat:

Salut, care este ordinea dintre aceste procesoare (calitate, viteza procesare, etc. ) : 1. Intel Core 2 Quad Q6600, 3ghz 2. Intel dual core E5700 2x3ghz, sau 3. Intel Core 2 duo E8500 FSB 3ghz. Funda.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Calitatea este identica.
Comparatia in cazul asta se realizeaza usor, deoarece e doar dupa performane. Cel mai bun e q6600, singul quad-core de acolo. Urmeaza r8500-ul, si in cele din urma r5700. E5700 deja e putin peste jumatatea lui q6600 ca si performanta.

| stlucian a răspuns:

1 Intel Core 2 duo E8500 FSB
2 Intel Core 2 Quad Q6600 ( 2.4 GHz)
3 Intel dual core E5700

| valentin75 a răspuns:

Salut! Ordinea este 1, 3, 2. Bafta!

| BlackNinja a răspuns:

Vezi ca primul procesor nu e de 3 gb, e de 2.4.Eu zic ca primul sau al treilea, dar as inclina spre primul.Vezi o analiza a celor doua procesoare in paralel aici : http://www.game-debate.com/....../index.php