| devil2279 a întrebat:

care stie daca o boxa de combina merge la pc, am taiat o mufa jack de la o boxa veche de pc si am bagat in pc si am legat firele cu cele de la boxa de combina dar se pare ca nu se aude nimic va rog spuneti-mi ce sa fac

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Niciun fel de boxa nu merge direct la pc. Pc-urile nu au amplificatoare audio de putere incorporate astfel ca in afara de casti nu se poate conecta nici un alt difuzor.Calculatoarele au iesiri audio de mica putere, semnalul respectiv putand fi aplicat la intrarile audio ale diverselor amplificatoare( boxe de pc, combine audio, statii de putere, etc).

| rinzler a răspuns:

Iti trebuie ceva sa amplifici acel semnal pentru boxa, o statie, un transformator destinat pentru acest lucru. utulizeaza si combina. ai in spate mufe auxiliare. duci din pc in combina direct. si lasi boxele conectale la combina.

Răspuns utilizator avertizat