| Deiuuuu21 a întrebat:

Salut cat credeti ca ar costa sa imi repar pc imi apare Bootmgr is missing si am incercat sa il fac acum recent am cumparat un hdd si nu merge sa bag windosu cat credeti ca costa?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

"Bootmgr is missing" nu inseamna ceva "strict/concret". Poti avea o eroare pe hdd (chiar daca e nou) sau cel mai probabil, avand in vedere ca e nou, ideea e ca nu ai sistem de operare pe el. Tu cel mai sigur nu faci "corect" stick-ul/cd-ul/dvd-ul cu windows, si nu bootezi corect. Incearca sa faci un reset la bios, sau sa modifici optiunile de bootare, sa-ti booteze de pe hdd-ul respectiv.