| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Caut să cumpăr un splitter pentru internet și aș prefera să îl cumpăr din țară doar că nu prea găsesc! Și mă refer la un splitter, adică un comutator între 2 porturi wan. Adică eu am net și de la digi și de la telekom și vreau ca doar printr-o apăsare de buton să comut între cele două. Nu îmi arătați switch-uri sau routere că nu am nevoie!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Ce te oprește să „meșterești" tu singur unul?!? Pui un releu cu 8 perechi de contacte care e alimentat sau nu în funcție de canalul de net pe care vrei să-l găsești pe contactul comun. Sau 4 DPDT - ca ăsta de pildă: http://www.conexelectronic.ro/ro/relee/15218-RELEU-24-V-1A-2XU-2880R.html