| Alex_Mirel_ a întrebat:

Salut!
Caut si eu un site unde sa pun cuvintele pe care le stiu si sa-mi formeze fraze cu ele. Vreau sa invat la franceza si nu am idei de compuneri. Poate exista un site de genul.

Răspuns Câştigător
| StefanFlorea a răspuns:

Nu am văzut pana acum un site de genul. Și oricum nu știu câta logica o sa aibă frazele compuse de el. Cel mai bine e sa ti faci compuneri cu ajutorul "google translate".

| Alex_Mirel_ explică (pentru StefanFlorea):

Dar faza-i ca nu ma ajuta sa-mi traduca. Pur si simplu nu am imaginatie si caut modalitati de a ma ajuta. Trebuie sa fac compuneri ca sa folosesc acele cuvinte si sa le retin mai usor.

| StefanFlorea a răspuns (pentru Alex_Mirel_):

Acum am văzut notificare ca mi ai dat fundă, uitasem complet de comentariul lăsat aici. Poți sa găsești compuneri făcute în franceza, dar site sa ti le facă unice cu, cuvintele pe care le introduci tu... puțin probabil

| Alex_Mirel_ explică (pentru StefanFlorea):

Nu e problema. Incerc sa-mi "storc" creierul eu. Poate asa e mai bine. Oricum, multumesc ca mi-ai raspuns. Intentia ta am apreciat. ^_^ Numa' bine!