| boss97 a întrebat:

Salut.Ce este 3G la o tableta?

11 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Adica poti baga o cartela in ea si poti folosi internet de pe cartela

| hp8510p a răspuns:

Daca era vorba de memorie scria 3GB nu 3G

| 0x11111051 a răspuns:

3G - Telecomunicatia mobila de generatia a 3 cu viteza de descarcare de ~20MB/s si incarcare de ~7.2 MB/s.

Acuma a aparut 4G ce permite comunicare la viteza luminii (100MB/s)

In 2020 apare 5G cu viteza de over1GB/s

Oricum eu continui sa folosesc 2G, fiindca prinde mai bine, si il folosesc pentru convorbiri si mesaje. Pentru internet este Wi-Fi (pe orice tableta)

| Anonim0100 a răspuns:

Salut.

este numele generației a treia de tehnologie telefonică mobilă GSM, după 2G și așa numita 2.5G.

| comsacodrut a răspuns:

Este numele generației a treia de tehnologie telefonică mobilă

| Kryss13 a răspuns:

3G este un semnal mai rapid, pentru 3G trebuie sa ai o cartela de internet, poti sa cumperi una la abonament, la Vodafone este cel mai bine de cumparat pentru ca Vodafone este nr.1 in Romania cu cel mai buna semnal. Daca vrei 3G trebuie sa mergi in setari si la semnal. Funda?

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Buna Boss! Deci 3G are doua intelesuri la tableta. Adica memoria de 3 Giga sau netul de 3G (e foarte bunwinking dar acum a aparut 4G care e mai beton).
Sper ca te-am ajutat!

| vasilev a răspuns:

Exista 4g, nu stiu pe ce planeta traiesti.
https://www.vodafone.ro/4g
http://www.orange.ro/4g/