| marian1199 a întrebat:

SALUT. Ce imi puteti spune despre firma eMAG, in sesnul: De ce au preturile asa ieftine fata de alte firme (tableta care vreau sa mi-o iau la eMAG este 800 lei si la alte firme 1000, 1200 sau chiar 1400 de lei. Tableta avea aceleasi functii deci eMAG are preturi ieftine sau marfa proasta?)
FUNDA!

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Marfa in niciun caz nu e proasta

| taken a răspuns:

Aproape orice gasesti la Emag, gasesti in alta parte mai ieftin.Nu au cele mai mici preturi.
Trebuie sa platim si reclama de la TV.
Treaba este ca sunt seriosi, orice problema cu un produs aflat in garantie se rezolva.
Spune exact ce tableta vrei sa cumperi si probabil o vom gasi pe alt site la un pret mai mic.

| marian1199 explică (pentru taken):

Samsung Galaxy Tab 2 7"...pe eMAG am gasit-o la 8 milioane, nu cred ca gasesc mai ieftin, si nu vreau site-uri necuoscute...ca sa nu iau teapa.

| elycrissro a răspuns (pentru marian1199):

Tableta Samsung Galaxy Tab2 P3110 7", 8GB, Wi-Fi, Android 4.0
E super bun.

| supermamici a răspuns:

Marfa de la eMag nu poate fi proasta intrucat vinde aceeasi marfa ca si alte site-uri, pe de o parte.

Pe de alta parte, emagul vinde cel mai mult prin urmare nu isi permite sa isi bata joc de renumele lor castigat in 10 ani. In online increderea dispare foarte repede.

Vanzand cel mai mult, isi permit adaos mai mic si totodata negociaza serios conditiile de service, prin urmare sa ai incredere in eMAG ca iti vei primi garantia in caz de probleme (care pot aparea oriunde) mult mai mult decat de la un site ce abia de vinde o tableta pe saptamana.

eMag nu sunt intotdeauna mai ieftini, sunt altii care vor sa castige cota de piata si merg cu adaos foarte mic, e bine sa cumperi de pe site-uri de incredere care au rezistat timpului, care nu au dat o teapa si au inchis. Eu si acum am ramas cu garantia de la memoria ram in brate, intrucat firma respectiva a dat faliment (si asta pentru ca am cumparat cu 5 ron mai ieftin).

pe scurt, cumpara cu incredere de la eMAG, au cele mai bune conditii, dar cauta oferte si la site-urile acestea care sunt de renume:

http://bit.ly/F64-Photo
http://bit.ly/evomag-it
http://bit.ly/emag-transport-gratuit
http://bit.ly/azerty-it

Seara buna :)

| SouLIce a răspuns:

Ieftine pe naiba... mie mi se par unele produse prea scumpe fata de alte magazine dar au si ei anumite oferte foarte tari.
In ceea ce priveste seriozitatea sunt foarte ok

| marian1199 explică (pentru SouLIce):

Multe sunt mai scumpe...dar la ce vreau eu este mult mai ieftin. Chiar si cu 600 lei fata de Tonis.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Adaos comercial mai mic, marfa nevanduta, oferte!

| jeek0 a răspuns:

Marfa e aceeasi peste tot, doar adaosul e altul. eMAG e un pic cam scump in ultimul timp. produse mai ieftine gasesti pe dcshop(recomand) si pc garage. cauta acelasi produs pe ambele si ai sa te convingi

| KiduuAlle a răspuns:

Site`ul este Super tare ..Adica vreaus a spun ca mi-am comandat Samsung galaxy S V| Mai ieftin decat cel din magazin... Marfa este super buna si ai garantie un an dar poti s`o prelungesti. Spre exemplu un telefon Samasung galaxy mini || in Altex este 600 lei iar de pe eMAG il iei cu 500. Comanda vine in 24 ore poate si mai devreme.

| Anndalouse a răspuns:

Nu cumpara de la Emag, deoarece, sunt mai ieftine pentru ca nu sunt de calitate. Eu mi-am cumparat ceva de la ei, si mi-a ajuns stricat sad. Plus ca are marfa proasta. Mai bine iti cumperi de la un magazin de la care ai incredere, nu de la unu de pe calc; sunt atatea site-uri care copiaza Emagul si altele, si inseala omul, si ii iau si banii sad. Sfatu meu, du-te la un magazin in care ai incredere. Funda?

| alexandruth a răspuns (pentru Anndalouse):

Nu e in niciun caz marfa proasta, plus ca puteai sa returnezi produsul... Nu da sfaturi de genul asta daca nu esti in masura!