| HardCore7750 a întrebat:

Salut, Ce JOCURI nu merg pe acest PC? sunt curios
Procesor:Intel celeron dual core 2.6 ghz G550 box
Placa video: Placa video Sapphire Radeon HD7750 1GB DDR5 128-bit
Ram: Memorie Zeppelin 4GB DDR3 1333MHz CL9
HDD: 500 GB 7200rpm
Sursa Floston FL500 Extra 500 W
Placa de baza MSI H61M-P20 (G3)
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Rezolutia lui este 1024x768, le va duce pe maxim cu placa aia video

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Iti merg toate jocurile, chiar si cele noi, dar cu rezolutia mica si detalile pe low respectiv mediu+anti aliasing off.
Poti verifica aici=>http://www.game-debate.com/ daca iti merge un joc.
Bafta!

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Ar trebui sa iti mearga cam toate jocurile din 2012 pe minim..adica nu este chiar atat de bun, dar macar le duce!

| Me2 a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Rezolutia lui este 1024x768, le va duce pe maxim cu placa aia video

| HardCore7750 explică:

Vreau mai multe jocuri. pentru funda

| johnnyMe a răspuns:

Uite aici un site unde poti sa vezi ce e compatibil si ce nu cu calculatorul tau:
http://www.systemrequirementslab.com/cyri

| HardCore7750 explică (pentru johnnyMe):

Te rog sa nu imi da siteuri, eu vreau sa imi zici, nu am cerut siteuri

| johnnyMe a răspuns (pentru HardCore7750):

Tu macar te ai uitat pe site sa vezi despre ce e vorba?
daca vrei sa stii cu siguranta ce iti merge si ce nu si care sunt evaluarile pe procesor, video, Ram si in ce rezolutie o sa iti mearga mai bine fiecare joc incearca acolo!
Nu uita ca suntem aici sa ajutam... eu nu dau raspunsuri pentru voturi, funda si sa arat ca stiu ceva ...doar vreau sa ajut chiar si copii ''pretentiosi'' ca tine!

| HardCore7750 explică (pentru johnnyMe):

Nu sunt pretentios, dar eu nu am cerit site-uri, da, m-am uitat pe site, nu stiu ce sa fac acolo

| Skit333 a răspuns:

Dirt 3 sigur nu merge.

| HardCore7750 explică (pentru Skit333):

Dirt 3 merge, dar nu la maxim
am 4 gb ram daca mai pun 4 merge de rupe
Iar placa ii DDR5 de un gb, la el ii trebuie de 256 mb
La maxim nu cred, poate la mediu