| Generalgrevious031 a întrebat:

Salut, ce laptop imi recomandati pana la 2.000 lei? Vreau sa-l folosesc pentru pentru filme, net, muzica si poate ceva jocuri.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dacă îl iei SH, găsești un laptop foarte potent în banii ăștia chiar dacă este cu 3-4 generații în spate. Dacă vrei nou, nu găsești decât cu grafică integrată, și deci va merge un minecraft și poate ceva FIFA mai vechi.

| InAfaraTiparelor a răspuns:

O sa ai nevoie de mai multi bani daca incluzi si jocurile moderne. Adica un laptop de gaming.

| Generalgrevious031 explică (pentru InAfaraTiparelor):

Dar un GTA 5 sau fifa 2020 pot juca pe un laptop de sub 2.000 lei?

| InAfaraTiparelor a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Normal,orice joc 3d sofisticat cere placi grafice performante.

| InAfaraTiparelor a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Trece de 2000 de ron si pentru cele mentionate daca vrei performanta.

| Motisor a răspuns:

Un Lenovo din ăla cu procesor ryzen 5 sau ryzen 3, cum găsești mai avantajos prețul, sunt bune.