| Samurah a întrebat:

Salut.
Ce model de telecomanda foloseste sistemul audio Akai AS030RA-780B?
Am incercat cu diverse telecomenzi si nu merge nici una...

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este o firmă cu renume şi produse de calitate. Firma a fost înfinţată în anul 1929(!) în scopul producţiei de echipamente audio şi video.
Am înţeles că aceasta ar fi compatibilă ( este universală ), probabil are şi codul aparatului tău : http://www.elanko.ro/......40089.html

| greatLOL a răspuns:

Du-te la un magazin de electronice, ia o telecomanda universala de la raft si testeaz-o cu subwooferul langa tine sau de unde primeste comenzile. Eu asa am facut un un sistem Samsung happy Am mers cu masina pana la magazin si mi-a fixat pe loc telecomanda. Akai nu e o firma cunoscuta, pot zice ca e o firma de vapor happy Nu sunt compatibile asa de multe telecomenzi cu Akai, eu cel putin nu am auzit de Akai pana acum =]] Bafta.