| SexZor a întrebat:

Ce parere aveti despre acest sistem http://www.cel.ro/......0gb-2gb-l/ Se merita sau nu?:D

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Ca sistem office este bun, adica editare texte, navigare internet etc. Dar este deja asamblat, si costa cam scump. Iti poti configura tu un sistem, poti intra pe eMAG, au preturi mici, si in astia 800 de lei ti-ai putea face un sistem mai bunisor ca asta. Daca vei mai adauga 200 de ron, iti poti face chiar un sistem gaming de buget. Macar sa-ti alegi un procesor cu 2 nuclee, deoarece sunt mai puternice in multitasking, adica poti rula mai multe aplicatii in acelasi timp. Mai ales daca vei folosi windows 7, pe un procesor cu un singur nucleu cum este sempronul ala va cam scartai. Dar numai cu 179 de lei, iti poti lua un celeron cu 2 nuclee cum ar fi asta http://www.emag.ro/......X80623G530 care bineinteles este pe 32 de nm si este mult superior acelui sempron. Nu te grabi, si analizeaza piata!

| laurentiu80 a răspuns (pentru laurentiu80):

Placa de baza ti-o recomand pe asta http://www.emag.ro/......--pH61M-VS costa 189 de lei si e compatibila cu celeronul ala. iti mai pui 2 gb ddrr 3 care costa in jur de 54 de lei ...si mai poti lua un hdd de 500 de gb 320 de lei pe eMAG, si o carcasa cu tot cu sursa 80 de lei. total 822 de lei, dar sistemul asta e mult mai bun fata de acel de pe cel.ro, mai laes ca placa de baza e pe sck 1155 si in timp poti sa-i faci upgrade la cpu la unui i3 sau i5.

Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu merită banii. Tinând cont ca are sempron pe el.Acuma depide şi ce placă de bază are. Poate are una ce poate duce şi atunci ar merita cumpărat asta pentru un eventual upgrade adică un procesor AMD minim dual core şi 6 GB de RAM.Succes