| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre laptopul urmator : https://www.pcgarage.ro/......s-os-grey/

merita banii? gasesc ceva mai bun pana in 2000 de lei?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Sigur gasesti.
Daca vrei un laptop relativ bun, ia-ti un laptop normal, nu notebook sau ultrabook.
De gasit poti gasi macar cu un i5 (daca nu lucrezi cu i3-ul ala pe latura de business) iar ca placa grafica as alege un gtx 1050 in comparatie cu mx-ul ala din varii motive.
De preferat un HDD (si daca iti permiti si un SSD optional); 4gb de ram este cam putin.

| regelesexului69 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Acesta nu este tot laptop?
cu un gtx 1050 as depasi bugetul
ma gandeam sa ii adaug 4 gb ram si ssd peste cateva luni
nu vreau gaming prea mult(maxim cs go, lol, fifa)

| LPCTSTR a răspuns (pentru regelesexului69):

Daca este notebook, mai este laptop? Notebook-urile si ultrabook-urile sunt scumpe pentru ca sunt compacte dar mai mult doar pentru ca se numesc cum se numesc, indiferent de componente.
Sincer, cu mx-ul ala nu stiu ce ai putea face, dar procesorul este relativ decent.