| AndCrys a întrebat:

Salut ce parere aveti despre serile AMD a6 si a8? vreau raspuns rapid

sunt bune de ceva?

Răspuns Câştigător
| geo675 a răspuns:

Cel mai bine e sa incerci modelul FX4100 din seria buldozzer, ajunge pana la 3.8 ghz si in mediu de 30 de grade isi pastreaza temperatura constanta, e bun pentru gaming si de toate

1 răspuns:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Sunt destul e bune dar fata de AMD Phenom II X4 955 sunt mai proaste.
X4 955 vs. A8-3850
955 este mai bun ca A8 din absolut toate punctele de vedere + ca il gasesti cu vreo 450-500 lei ceea ce cred ca este mai ieftin ca un A8.
X4 955 este cam cel mai bun procesor care il produce AMD la ora actuala din categoria de procesoare obisnuite sub 1200 lei (nu vorbim de programare calumea).
Sa il comparam cu FX-8150 care la 1000-1200 lei si 8 nuclee pare incredibil si sigur il bate pe 955 in performante dar de fapt sunt foarte apropiate ca performanta.
FX fiindca cu 10% mai bun in programare si 955 cu vreo 5% mai bun in gaming si vorbim aici de 955 la 3.2 Ghz in standard dar daca il duci la 3.8 Ghz sau chiar 4.0 Ghz deja diferenta ramane foarte mica iar 955 il intrece pe FX in anumite categorii iar acesta costa dublu.
Per total, X4 955 la posibilitatea de a intrece si egala restul gamei AMD impreuna cu pretul de 500 lei face din el o oferta imbatabila. Il am din primavara, e grozav pentru banii lui si il recomand cu placere!