| scorpyo72ni a întrebat:

Salut ce placa de baza este compatibila cu procesorul : Intel pentium 4? big grin

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ce model de pentium 4?

Sunt unele modele ce merg pe placi de baza cu soket 775 iar unele merg pe soket 478.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe.

| floringabor a răspuns:

Eu te-as sfatui sa cumperi placa cu tot cu procesor pentru ca placile care se fac cu tot cu procesor sunt incorporate cu sata, si harduri cu geampar nu se mai fabrica ci se fabrica doar cu sata. Si daca patesti sa ti se strice hardul, chiar daca ai placa sata separat, windows-ul nu se poate instala pe hard cu sata decat daca sata este incorporata in placa de baza. Si avantajul mai este ca placile care sunt facute cu sata incorporat, sunt compatibile cu orice windows

| scorpyo72ni explică (pentru floringabor):

Procesorul pe care vreau sa-l cumpar are 3, 06 GHZ, 1MB CACHE, 533 FSB, SOCKET LGA 775 si as vrea o placa de baza compatibila cu acest procesor

| scorpyo72ni explică (pentru floringabor):

Http://www.price.ro/specificatii_asus_p5g41t-m-lx_262253.htm PLACA ASTA DE BAZA AR FI COMPATIBILA CU INTEL PENTIUM 4? :d

| floringabor a răspuns:

La orice placa de baza i se poate pune doar procesorul care este marcat pe placa de baza in locul unde se monteaza procesorul. Am dat pe url-ul pe care l-ai scris si am vazut ca placa are sata incorporat. Deci este buna daca are sata incorporat, dar conteaza ce scrie pe placa in locul unde se pune procesorul caci pe orice placa de baza nu se poate pune decat procesorul pentru care este facuta placa