| Dannnniiii a întrebat:

Ce recomandati, sa scot sau nu bateria laptop-ului cat timp este in priza? Daca argumentati e si mai bine, multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Poti sa o scoti, dar sa fie incarcata la maxim 45-50%. Nu este indicata pastrarea nici peste si nici sub acest procent.
http://www.epasystems.ro/incarcarea-acumulatorilor/

| Jipa95 a răspuns:

Salut! Da, asa se face, cand esti cu laptop-ul acasa, asa este indicat, sa stai cu bateria deoparte, nu de alta dar vrei sa te tina 3-4 ore. Indicat ar fi doar atunci cand ai pene de curent, sau vrei sa pleci unde cu laptop-ul sa te tina mai mult. Daca mergi pe baterie mereu, cand este incarcata full, in timp o sa ajungi de la autonomie 4h, la 30 minute.

| vladv26 a răspuns:

Da iti recomand sa scoti bateria cat este in priza cand esti acasa, si bateria tio lasi de exemplu cand ramai fara curent sau cand mergi undeva

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Daca il ti conectat mereu in priza este indicat sa scoti bateria, insa mai poti sa il ti in priza doar cat se incarca bateria si in momentul in care este 100% il desconectezi din priza si ramai pe baterie.