| geooor a întrebat:

Ce sa aleg dintre Nexus 7 sau Samsung Galaxy Tab 2, 7 inch?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TheTimeKiller a răspuns:

Iti recomand google Nexus 7. Uite, este pana la 32 gb http://www.emag.ro/......CH5KBBBM/. Este mult mai buna decat Samsung galaxy tab 2. M-am jucat pe amandoua, Nexus-ul este mult, mult mai bun decat tab 2. Am intrat si in cateva aplicatii :
In antutu punctele lui Nexus 7 depasesc considerabil tab 2. Mult mai multe fps in jocuri. Bateria este destul de buna pe amandoua, dar Nexus-ul(16 gb) depaseste tab2(tot 16 gb). Oricum raportul calitate-pret este bun pentru amandoua, dar cu tab2-ul, in caz ca-l vei cumpara, o sa ai probleme cu softul si trebuie sa-l resestezi. Iti garantez ca daca alegi google nexus7 vei fi multumit!

| geooor explică (pentru TheTimeKiller):

Dar cu cea de 8 GB nu ai ce sa faci cu ea?

| TheTimeKiller a răspuns (pentru geooor):

E buna si cea de 8 gb. Oricum nu vad ce ai putea instala pe ea incat sa ocupe toata memoria. Sa zicem ca iti iei 2-3 jocuri de 400-500 kb din play ( cu bani ) si cateva aplicatii gratuite(facebook, Ymail, Messenger, whatapp, ) care nu sunt foarte mari. Niste carti in format electronic, muzica si cam atat. Cred ca 8 gb este memoria utilizatorului(fara cea a softului). Sau daca e si softul inclus in aceasta memorie iti raman vreo 6 gb. Eu zic ca iti faci treaba cu ea, este mica(portabila) si buna.

| Marwell a răspuns:

Alege Nexus 7, are display mai calitativ si procesor quad core pe langa dual core de la Samsung

| AddaRosee a răspuns:

Eu am Nexus de 5 luni si merge la fel ca prima data.La raportul calitate/pret Nexus e bestbuy.

| geooor explică (pentru AddaRosee):

Mie mi se pare ca este memoria cam mica 8GB si nu are slot de card.

| geooor explică:

Mie mi se pare ca este cam mica la dimensiuni.