| Radu201828 a întrebat:

Ce sa aleg intre telefoanele Samsung Galaxy S10+, Huawei p30 pro si Xiaomi Mi 10? As vrea niste pareri cu argumente. Multumesc!

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce vrei tu dar amical: nu lua chinezisme

| Frank51 a răspuns:

Nu exista argumente la asa ceva. E ca si cum ti-as spune eu sa iti cumperi adidasi albi cand tie de fapt iti plac adidasi negrii. Eu as lua P30 Pro fara discutii.

| NLS a răspuns:

Dacă te poți lipsi de IP68, adică protecție apa și praf, ia Xiaomi, și eu tot pe acesta vreau sa merg, l am găsit la 650 euro, varianta fără 5G, la Mediamarkt.
Daca vrei protecție apa și praf, și poze mai bune, însă te mulțumești cu un procesor mai slab... (mult mai slab) ia S10+

P30 Pro e ultimul cu servicii Google, sau mai exact penultimul, căci au mai venit cu Nova 5T.

Deci poți sta liniștit în privința asta.
La camere e peste S10+, mai ales în condiții grele (lumina scazuta).

Eu am P10 Plus încă, și sunt mulțumit de el, însă de când și a făcut ultima data update, are o problema: se oprește în fiecare zi, la intervale random.

Problema am mai întâlnit o pe net, nu sunt un caz singular.
Reacția Huawei: s-au făcut ca ploua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xiaomi Mi 10

E mai nou apărut, procesor și gpu mai puternic decât pe celelalte două, baterie mai mare.

| Bruno92 a răspuns:

I ati one plus 7 pro.

| Catalin77945 a răspuns:

S10 +

| andiceasu95 a răspuns:

S10+

| Kajun a răspuns:

Mai așteaptă puțin pentru că apar alte modele mai bune până în banii aia. Te poți documenta să vezi ce apare nou pe piață. Dar daca vrei ceva dintre modelele de acolo ia-ți un Xiaomi Mi 10.

| MikiMIHAI1324 a răspuns:

Din punctul meu de vedere îți recomand să mai aștepți și eventual să adaugi la buget, să te documentezi și informezi mai bine despre ofertele deja existente înainte de a alege ceva final (sau viitoare) *măcar din curiozitate*, deoarece Toate au câte o "bubă" a lor, eu deținând un S10+ de un an, sunt șanse destul de mici ca următorul telefon să nu mai fie un Samsung (Datorită "metodei" lor de a produce telefoane (Exinos/Spandragon), la Huawei "buba" (dacă vrei să o vezi așa) este vorba despre lipsa serviciilor oferite de Google și la Xiaomi nu prea știu ce să zic sincer deoarece nu am auzit sau folosit ceva de la aceștia

| Alle236 a răspuns:

S10+ eu zic sa alegi
Sa sti ca Huawei nu mai are google
Xiaomi nu am incercat niciodata dar am auzit ca e de jocuri

| Marian7777 a răspuns:

S10+, eu dețin acest telefon de un an și este super fain. primesc actualizări, amprenta este super, doar că trebuie folie specială sau folie din silicon, ceea ce am eu, dar folie este super.