| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca creez un nou cont de utilizator pe calculator?! Cu ce va modifica si afecta restul calculatorului? Programele trebuie reinstalate? Am pe calculator doar contul de administrator. Explicati pentru Windows XP si 7 va rog!

2 răspunsuri:
| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

Daca faci un cont nou de utilizator si tu esti administrator poti sa alegi ce programe poate sa folosesca contul respectiv si care nu.Nu afecteaza cu nimic calculatorul tau. Poti sa faci ca noul cont pe care il creezi sa nu poata sa instaleze nimic sau sa faca modificari in calculator fara acordul tau.

| OpenTech a răspuns:

Salut!
In functie de ce drepturi /restrictii ii oferi contului poti utiliza programele.
Crearea unui cont nou ofera posibilitatea de folosii acelasi device (calculator) de mai multe persoane fara ca acestea sa aiba acces la toate datele.