| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Ceva pareri despre s23 ultra si s22 ultra? Vreau sa imi iau un tel nou dar nu stiu daca merita dif de pret pentru s23 ultra. Multumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă chiar vrei să impresionezi, îl iei pe primul: cameră de două sute MP!

| dullcat a răspuns:

Am vazut prezentarea de la lansare.Si au laudat camerele alea jumate de ora, de parca erau rachete.Dar asta e singura imbunatatire in conceptia multora.
Iar 3 minute au fost de ipocrizie maxima, despre cat de eco e telefonul, cu plastic si sticla reciclata, in conditiile in care cel mai eco telefon e ala pe care il poti repara tu, sa-i schimbi bateria si altele, nu sa depinzi de firmele lor. Mai exista telefoane din astea ca pe vremuri, pentru nostalgici? Da, si nu sunt caramizi. La nivel european se vorbeste de o lege,, The right to repair''. In Franta oamenii vor primi bani daca isi vor repara deviceurile si alte electronice/electrocasnice.

Daca vei cauta recenzii in engleza vor fi multi din primele comentarii care spun ca nu mai merita produsele scoase in fiecare an, si au sustinere de mii de likeuri. Nu sunt schimbari substantiale care sa te dea pe spate.Si daca nu sunt in stare, atunci mai bine sa scoata model nou la fiecare 2-3 ani. Revin.

| RoCkKiD a răspuns:

Diferenta majora e ca S22 a folosit procesorul Exynos in timp ce anul asta Samsung a inceput sa livreze toate telefoanele cu procesorul Snapdragon.

Eu zic ca numai pentru asta merita sa iei varianta de anul asta pentru ca procesorul e superior, chestie care ii da viteza mai mare si din cauza ca e mai eficient, o sa tina si mai mult bateria.

| ioanatbby a răspuns:

Buna! Din punctul meu de vedere nu merita diferenta de pret dintre cele doua, S23-ul avand in plus fata de S22 doar cateva spects uri legate de rezistenta bateriei si marimea telefonului. Ambele sunt dustproof, waterproof, au difuzoare stereo de la AKG etc. Singurul lucru promitator la cel nou este conexiunea WLAN, mai stabila comparativ cu S22, daca te intereseaza asta.