| PaulSergiu a întrebat:

Salut, cine imi poate explica cum as putea face un site de tip chat precum bestwap! Nu imi dati site-uri unde introduc o imagine si niste cuvinte pentru a-l face! Si da,stiu ca trebuie host,domeniu si sa stii limbaj de programare!
Am mai incercat sa fac acum ceva timp,dar nu gasesc script care sa nu fie ori virusat, ori sa ii lipsesca ceva din baza de date! Cine stie cum faci un cont pe h2i sa imi zica! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Https://www.w3schools.com/

Ai aici tot ce iti trebuie ca sa inveti sa creezi un site + suficiente resurse online chiar pe Youtube.

Nu cred ca o sa iti scrie cineva codul site-ului propriu zis aici...

Alta smecherie, poti da si tu click dreapta si View Source Page sau Inspect pe acel website sa vezi cum a fost creat ( cel putin partea de layout, cu elementele vizuale si toate cele ). La baza de date si la "motorul" din spatele site-ului e mai greu.

Nu prea vad ce ar fi de explicat. Trebuie sa iti faci un layout al paginii ( un aspect, cum sa arate pagina ), o baza de date unde inregistrezi userii si aplicatia de chat propriu zisa care de asemenea trebuie sa interactioneze cu baza de date pentru a memora mesajele si alte lucruri.