| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu un tutorial cum se schimba mufa de la cablul de internet. Am rupt mufa. Am alta nu-i problema, dar nu stiu cum s-o schimb.

Răspuns Câştigător
| JusTicE a răspuns:

Nu, deoarece ei trebuie sa faca tot posibilul ca, cilentului sa ii functioneze internetul, e interesul lor.
Nu o sa iti ceara nimic.
Funda?

7 răspunsuri:
| raidxp a răspuns:

Ti-o va schimba gratis, daca nu, poti lua un alt cablu de la care sa tai mufa cu 20 de cm de cablu, le dezizolezi si le unesti respectand culorile, daca ai posibilitate e bine sa le cositoresti, si le izolezi pe fiecare cu banda, Bafta

| adrian6 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=9vQlVJe3QY8 incearca asta poate te ajuta.

| JusTicE a răspuns:

Salut, practic nu ai cum sa schimbi mufa singur doar daca ai ca un fel de 'patent' special cum au cei de la net.
Pun mufa in 'patent' si o imprima in capul firului.
Funda?

| anonim_4396 explică (pentru JusTicE):

Oare daca imi schimba aceea mufa imi iau bani?

| Gas a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa cauti un amic in zona care sa ti-l mufeze, cu o bere ai rezolvat o problema si nu astepti saptamani intregi pana vin cei de la net. happy P.S. Daca esti din Sibiu te ajut eu.

| anonim_4396 explică (pentru Gas):

Is din Galati tongue MS oricum

| JusTicE a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, deoarece ei trebuie sa faca tot posibilul ca, cilentului sa ii functioneze internetul, e interesul lor.
Nu o sa iti ceara nimic.
Funda?