| Ionut_Bunea_1997 a întrebat:

Am si eu urmatoarea intrebare de ce nu pot schimba viteza la internet din 10. 0Mbps in 100 Mbps in local area connection. Cand incerc sa schimb in 100 Mbps incearca sa se conecteze dar spune ca cablul este scos sau rupt si cand schimb in 10. 0Mbps ma pot conecta la internet dar se misca destul de incet. Am incercat sa rezolv problema singur dar nu am reusit,am reinstalat driver placa de retea, am reinstalat chiar si windows 7 32 bit.

4 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Cred ca e acelasi lucru daca scrie 10. 0Mbps
probabil e o eroare undeva fa un test speed net si vezi daca depaseste 10 mps
daca inseamna ca problema nu e de la tine ori ai cablul frant undeva

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Sau incearca ia-ti alta placa de retea nu e chiar scumpa

| Ionut_Bunea_1997 explică (pentru AdrenalinTm):

Uite testul facut aici http://prntscr.com/5frgqx dar de ce nu pot sa mut pe 100Mbps? imi merge doar cu 10mbps si asta e enervant cum sa fie cablul frant daca imi merge cand este setat cu 10Mbps

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Ionut_Bunea_1997):

Pai daca are vreo intorsatura ceva nod sau ceva poate sa fie o problema nu ca nu ar merge merge dar nu cum trebuie
nu stiu daca ai si reinstalat sistemul de operare si e la fel nu stiu ce sa cred o varianta ar fi sa iti iei un rooter sau o placa de retea