| ioanaflorentinazbranca a întrebat:

..cine ma poate ajuta si pe mine? Am o problema cu tableta mea'nu reusesc sa descarc absolut nimica de pe google pley store.de cate ori incerc sa descarc ceva imi da errore server.va multumesc

9 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Fi atenta! Nu ii asculta pe cei ce ti-au raspuna mai jos. Trebuie sa fi conectata la internet zi-fi sau 3g si sa schimbi limba(daca nu e) in romana si ora schimb-o pana merge. Asta trebuie sa faci. Funda?

| PunchLove a răspuns:

Cele mai probabile cauze:
1. Tableta nu e conectata la internet. Incearca sa deschizi browserul de internet si sa mergi pe orice website. Daca nu merge, du-te la aplicatii-setari-wifi. deschide wifi si conecteaza-te la un wifi cunoscut.
2.Nu ai introdus contul de gmail cand ai deschis tableta pentru prima data si din aceasta cauza nu poti accesa Google Play. Daca ai deja un cont de gmail il poti folosi pe acela, daca nu ai un cont de gmail il poti creea pe loc. Setarile sunt un pic diferite in functie de varianta de Android care ruleaza pe tableta dar in principiu trebuie sa mergi la setari-conturi-adauga cont-Google. Aici poti alege intre un cont existent si sa creezi unul nou.

Mult success!

| Purece_Floreatza_1989 a răspuns:

Posibil sa fie si din cauza netului sa nu iti dea voie sa downloadezi de pe tableta incearca cu un alt telefon...app ce fel de tableta ai?

| Dulcicka1 a răspuns:

Buna happy.Ca sa poti descarca ce iti trebuie, mai intai trebuie sa iti pui internet pe tableta si apoi merge tot. happy noroc.

| ioanaflorentinazbranca explică (pentru Dulcicka1):

Da ai dreptate, dar problema este ca am si internet ca doar nu incercam sa descar ceva de pe internet fara sa nu am internetul activat, dar cu toate astea nu reusesc si i-am facut si resetarea din fabrica de cateva ori

| Dulcicka1 a răspuns (pentru ioanaflorentinazbranca):

Ok.Scz

| florinix a răspuns:

Dai sa revina la setarile din fabrica

| ioanaflorentinazbranca explică (pentru florinix):

Am incercat si cu asta... oricum merci mult

| Vkontakte1 a răspuns:

Du-te la un magazin unde sa vind tablete, si intreaba de un menager, cu siguranta o sa te ajute