| Codrut97tod a întrebat:

Salut, cine se pricepe la PC uri foarte bine. Vreau sa cumpar unul si as vrea niste sfaturi.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Core 2 Duo era cap de serie in 2006. Au cam trecut 12 ani. GTA 5 a fost lansat in 2013. Deci totusi la 7 ani dupa aparitia procesorului. E cam mare diferenta! Nu stiu cati bani ai dar incearca sa-ti iei unul cat mai bun, macar second hand. Uite un magazin care pare sa aiba preturi rezonabile si au si garantie la ele: http://bit.ly/2Ha6Kps

| RAY a răspuns:

Pentru ce il vrei?

| Codrut97tod explică (pentru RAY):

Aş vrea sa imi mearga gta 5 pe el si jocuri de genul... El are Procesor Core 2 Duo CPU E6750/2.66GHz
/4 M chase

Placa baza FUJITSU SIEMENS D2581-A1

HDD 160 GB

DVD-RW

Placa video ATI HD 8570 / 2288GB / 128 biti
DX 11

Ram 6 Gb

Crezi ca se descurca?

| RAY a răspuns (pentru Codrut97tod):

E un pc slab, recomand un i5, placa video 1050 nVIDIA, 16 gb ram, ssd, 1 tb hard normal, ventilatie buna, apropp cpu sa se termine in Q, vrei jocuri baga banii