| bibi5961 a întrebat:

cine stie unde pot gasi codurile pentru receiver pentru posturile tv romanesti codate? mentionez ca am o antena parabolica iar pe un anumit satelit sunt toate programele tv romanesti, numai ca sunt codate (iar necodate sunt doar cateva, foarte putine). sau poate stiti pe cineva care lucreaza in domeniu si m-ar putea ajuta. va multumesc mult de tot pentru ajutor, astept rezolvarile voastre. cine ma ajuta, dau si funda si un mare multumesc.

2 răspunsuri:
| addy1999 a răspuns:

Te anunt ca sa stii. posturile codate nu au coduri de decodare... Posturi romanesti care le prinzi la liber la gasesti pe thor si alti sateliti indreptand antena spre N V..SUCCES

| bibi5961 explică (pentru addy1999):

Sunt anumite programe care sunt criptate (ex. antena 1, protv, tvr-urile, digi toate si multe altele); fiecare program are un cod de decodare. nu stiu exact cum se face dar unele lucruri le mai stiu. si intrebam pe aici, poate stia cineva codurile de decriptare, si cum se face. tu cu antena parabolica la liber, vezi posturile scrise de mine?