| BezeaToxica a întrebat:

Consuma dublu un procesor quad core la un telefon fata de unul dual core?

3 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Nu, si nu consuma mai mult neaparat, conteaza si cat de sus e tactat, degeaba e el quad core daca e tactat la doar 1, 2 Ghz de exemplu, atunci un dual core tactat la 1, 5 Ghz va consuma mai mult

| bogboy101 a răspuns:

Nu din contra are un consum mai redus cu 25%. acum depinde de telefon am s eu al tableta procesor dual core si quad core cel video.si bateria imi tine 1 zi cu net si jocuri.ce tel/tableta vrei sa iti cumperi?

| vega358 a răspuns:

Nu cred