| ionghidonHD a întrebat:

Salut cu 4 zile in urma mi-am achizitionat urmatoarele piese pc..si vreau sa stiu su eu daca am facut alegerea buna. pentru ca am citit mult despre aceste pisese si parerile sunt diferita straight face
-placa baza-ASROCK Socket LGA1155, H61M-DGS, INTEL
-Procesor Intel Celeron G530, LGA1155, 2.40GHz, 2MB
-Placa video Gainward GeForce GT440- 2GB DDR3/ 128 bit
-HDD Seagate Barracuda 7200.10, 500GB, SATA
-rami pc KINGMAX 4gb ddr3 1333 mhz
-Sursa Cooler Master Elite, 460W
-LG DVD Writer

mersi happy

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Acceptabil, deși eu în locul tău aș fi mers pe AMD, deoarece se pot obție performanțe similare și pe AMD, însă cam la juma de preț. Succes

| ionghidonHD explică (pentru DeyCj):

Fapta e consumata.ori cum multumesc tuturor pentru raspunsuri :X

| BLKZ a răspuns:

Da, e foarte ok. N-ar fi stricat insa un gt 430 sau 630 cu memorie GDDR5.

| ionghidonHD explică (pentru BLKZ):

Mersi

| ionghidonHD explică (pentru BLKZ):

Mai pus pe ganduri ..momentan voi ramane cu ea pana dupa sarbatori..si cred cu siguranta ca imi voi lua o placa 630 cu memorie GDDR5. Chiar m-am uitat si am vazut e tare mersi

| alexs99 a răspuns:

Da,e destul de ok.