| RFNMaxi9889009 a întrebat:

Cu imi dau seama daca placa video este intregrata sau dedicata
Funda!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Presupun ca ai laptop, zi ce laptop ai sau scrie pe google, mai mult ca sigur este integrata. De obicei este Intel hd graphics.

| RFNMaxi9889009 explică (pentru EnvyU):

Intel hd graphics 3000

| RFNMaxi9889009 explică (pentru EnvyU):

Frate daca am Intel hd graphics 3000 inseamna ca o am intregratasi nu o pot schimba trebui sa-mi iau alt laptop?

| EnvyU a răspuns (pentru RFNMaxi9889009):

Nu poti, dar stai linsitit ca este destul de ok sa te joci destule jocuri pe low>medium. Daca vroiai sa te joci jocuri performante la detalii high nu iti mai luai laptop.

| RFNMaxi9889009 explică (pentru EnvyU):

La asta ma gandeam si eu dar cand mi-am luat laptopul aveam vreo 9 10 ani nu prea gandeam
Dar nu e nici o problema ca osami iau pc pentru gaming
Ms pentru ca ai raspuns

5 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Integrata inseamna ca e pusa odata cu procesorul, adica nu e in slot-ul unei placi video. Nu o sa iti mearga cam nici un joc pe ea. Dedicata e o placa video normala. Deasta se si numesc asa : integrata ( in procesor ), dedicata ( la gaming, aplicatii, informatica ). Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^