| soloRazvy a întrebat:

Salut,cum as putea sa il conving pe taicamiu sa facem schimb, adica eu am Samsung Galaxy A5 2015, iar el are J5 2016... Va rog, cateva sfaturi.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii spui sincer de ce vrei telefonul lui si vezi daca accepta schimbul.

| sierra1 a răspuns:

1 - sparge-i telefonul
2- sparge-ţi telefonul
3 - dă-te cu fundul de pământ şi zi-i că-l vrei
4 - las-o balta (dacă nu merg punctele 1-3)

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca pentru el e mai bun telefonul tau ca nu e asa greu de manevrat, si ca tie iti plac emai mult modelul pe care il are el, arata-i avantajele telefonului tau.

| Crackman a răspuns:

Da deci nu iti recomand schimbul.

| ziftode a răspuns:

Plans
puppy eyes
rugaminti
amenintari (imi fac piercing in limba)
nu mai vorbesti cu el
manipulezi pe mama, sora, matusa, sa iti sustina cauza
iti strici telefonul si isi ia el unul mai bun si ti-l da tie pe ala vechi

daca nimic nu merge atunci accepta soarta cruda big grin

| Floxit a răspuns:

Pai A5 e mai bun ca J5, dar in fine....arata-i specificatiile la A5, cu ce e mai bun ca J5, ii zici ca pe tine nu te prea intereseaza, doar iti place cum arata A5-ul...

| YoungGuy a răspuns:

Haha, imi aduce aminte de o intamplare de a mea cu tata. El avea S7 Edge Gold, eu aveam S7 Edge Black, le-a luat pe amandoua in aceeasi zi si din prima i-am spus ca vreau Gold, insa a refuzat, ma tot rugam de el zile la rand... Pana intr-o seara cand l-a scapat si l-a crapat urat de tot, apoi a venit la mine cu pretextu' "daca-l repar, facem schimb?" concluzia : nu te mai ruga de el, ca oricum ajunge sa-l sparga. [s-ar putea]