| BadSirChaos a întrebat:

Salut, cum as putea sa rulez un joc pe telefon dar sa il joc pe pc, gen, jocul e deschis pe telefon insa eu il joc cu tastatura, mouseul si monitorul de la pc, am gasit ceva app pt a transpune imaginea de pe un ecran pe altul insa eu vreau sa folosesc tastatura si mouseul, nu vreau sa imi instalez windows 8 doar ca sa joc jocuri de android pe pc.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Screen Mirroring + tastatura si mouse Bluetooth conectate la telefon.
Desigur iti trebuie un telefon monstru laughing.
P.S: Screen mirroring = poti vedea pe monitor ceea ce vezi pe telefon.
P.S2big grinaca telefonul tau n-are o astfel de optiune, poti face asta si prin cablu hdmi, dar e mai complicat, poti incerca si un dongle. Documenteaza-te si tu pe google.

4 răspunsuri:
| BadSirChaos explică:

S6 edge se pune ca monstru? laughing

| Ineys a răspuns (pentru BadSirChaos):

Da, cu ala sigur vei putea face ce-am zis eu rolling on the floor. Daca te pricepi.

| BadSirChaos explică:

Imi place mult modern combat 5 dar nu imi e prea comod sa tintesc cu touchscreenul...

| CristianTheBest a răspuns:

Din pacate, nu ai cum happy. Doar daca ai vreun PC cu android laughing.