| victor238213 a întrebat:

Salut,cum este mai bine 2. 4ghz internet sau 5ghz wifi pentru GeForce now?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Pe 5Ghz ai viteze mai mari dar acoperirea este mai mica fata de 2. 4Ghz. Daca ai laptop-ul aproape de router si nu ai probleme cu semnalul foloseste 5ghz

2 răspunsuri:
| victor238213 explică (pentru Intruder19):

Mersi

| slayer09 a răspuns:

Banuiesc ca GeForce e placa de baza care are wi-fi incorporat, daca da acum depinde, daca vrei sa te conectezi la 2. 4ghz, semnalul de la router(sau altceva) este mult mai puternic prin pereti dar viteza de transfer este mai mica fata de cel de 5ghz. Cel de 5ghz prin pereti semnalul este mai slab dar este foarte bun la viteza de transfer (download/upload)