| TudorLux a întrebat:

Salut.Cum fac o masina cu telecomanda sa mearga mai repede, ca stiu ca se poate, ca mi-a mai facut tati una.

Răspuns Câştigător
| gagiu69 a răspuns:

Am avut si eu o masina pe telecomanda cu fir. eu bagam baterii doar in telecomanda dar masina mai avea loc de inaca 6 baterii pe care i le.am pus eu dupa care am facut legatura direct la motorasul de tractiune. acum merge ffff repede.
U poti incerca sa desfaci carcasa si sa cauti un loc unde poti lipi 1 sau 2 baterii din acelea mari groase si le faci legatura la motorasi.

6 răspunsuri:
| Aleksandru97 a răspuns:

Eu la masinutza mea am pus cateva baterii de 9V si i-am schimbat rotile cu unele mai mari.
Acum urca si prin nisip, pietre, etc...
Dar daca stii sa umbli cum trebuie la masina, poti sa mai adaugi inca un motor si sa il legi in serie cu celalalt.

| DANUTvsALEX a răspuns (pentru Aleksandru97):

Hey.dar rotile mari de unde leai luat de pe un site?
Eu vreau sa fac una de la inceput dar nu gasesc niste roti mai mari, daca stiti vreun site de incredere sau daca stiti cum sa improvizez niste cauciucuri va rog sa imi spuneti.Multumesc!

| DANUTvsALEX a răspuns:

Hey, dar de unde ai luat roti mai mari de pe un site sau le aveai tu? Aleksandru97

| danbalanean a răspuns:

Salut
ia 2 baterii de 9 v le legi in serie lipesti 2 fire si inlocuieste cu bateriile de la masinuta. poti sa faci asa si la telecomanda

| TudorLux explică (pentru danbalanean):

Scuze ca nu ti-am dat funda, dar nu am destul loc la bateriile mici ca sa pum mai mari...

| xPartyStart a răspuns:

cu baterie de telefon am facut eu inprovizatie si merge de numa bateria e usoara poti sa o si rencarci