| tilica150 a întrebat:

Salut cum fac sa imi mearga jack-urile din fata la pc pentru audio (front panel)? un amic mi-a spus ca sunt niste mufe acolo inauntru la unitate si trebuie sa le bag este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

+1 narcis2007. Daca ai cablu bagat verifica si in bios (la placile de baza mai noi, au in bios hd audio pentru back panel si ac97 pentru front panel..ambele sa fie enabled). De asemenea verifica si in utilitarul audio al placii de sunet ca front panel sa fie pornit.

1 răspuns:
| Narcis2007 a răspuns:

Da...vezi ca trebuie sa scrie fp_audio sau asa ceva