| paulmed25 a întrebat:

Cum pot încărca o baterie de 37volți?

5 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Incarcarea depinde de capacitatea bateriei si de puterea acesteia, se poate face cu un redresor, Curentul de incarcare rezulta printr-un calcul din capacitatea bateriei care se masoara in Amperi ora sau miliamperi ora

| Raducons a răspuns:

Nu este vorba de 3, 7v, de 37v nu am vazut.De la ce este?

| paulmed25 explică (pentru Raducons):

Vine atasata la un fotoliu pentru masaj. Atat e cat ti-am zis eu. 37 volți.

| Raducons a răspuns (pentru paulmed25):

Am inteles, fara incarcator original trebuie facut unul dar este nevoie de niste calcule, daca este prea puternic se va defecta repede bateria.