| anonymousnobody a întrebat:

Salut, cum pot sa fac pentru a nu mi mai aparea alerte de virusi de la avira? (utilizatorii stiu ca arareori apare o fereastra mica in coltul drept jos cu "virus alert") la mine apare destul de des pentru orice notificare si nu stiu cum sa fac sa nu mai apara?!?

Răspuns Câştigător
| Sorinutsu a răspuns:

Salut, in primul rand, daca iti apare virus alert, inseamna ca ai virusi, o scanare completa ar fi geniala, dupa o sa vezi ca nu-ti mai face asa, vezi ca avira isi face update singur, si apare din cand in cand jos in dreapta ca s-a updatat., dupa ce spui tu acolo, deduc ca ai pc plin de virusi, dar daca ai virusi in windows si tu scanezi, ii va muta in carantina sau ii va sterge, depinde de ce bifezi tu, iar asta incetineste performanta pc-ului tau, recomand windows nou, dupa avira instalat, o scanare si esti fresh, sper ca ti-am fost de ajutor
O dimineata frumoasa!

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai tu crezi ca alertele alea apar de proaste? Apar pentru ca sunt probleme. Deci rezolva-le si o sa scapi si de mesaje cu ocazia asta. Desi ma indoiesc ca o sa poti face ceva cu prostia aia de Avira!