| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Cum pot sa lipesc două fișiere video? YouTube are această funcție? Sau știți un program care m-ar putea ajuta?
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cu orice soft de editare video:
gratuit (de la simplu la complex):

OpenShot
ShotCut
CapCut
KdenLive
DaVinci Resolve

cu plata:
Pinnacle Studio
CyberLink PowerDirector
DaVinci Resolve Studio
Adobe Premiere
Magix Vegas Pro (fostul Sony Vegas Pro)

tutorial gasesti pe YouTube.
Cauta numele programului, urmat de "joining 2 clips"

| gabicoo a răspuns:

ClipChamp - gratuit in Microsoft Store sau online din browser.

| Hyperion7 a răspuns:

Lipit in ce sens? Sa pui doua videoclipuri într-un cadru sau unul după altul?

| OxyAliA a răspuns:

Da, există mai multe modalități prin care poți lipi două fișiere video.

YouTube nu are o funcție nativă pentru asta, dar poți folosi un program de editare video.

Recomand să încerci programe precum Adobe Premiere Pro, InShot, KineMaster sau Filmora.

Acestea sunt programe profesionale care îți permit să editezi și să lipești fișiere video.

| NarcisCorneliu a răspuns:

Majoritatea aplicatiilor care iti ofera oportunitatea sa editezi videoclipuri includ optiunea de a aditiona un alt fisier video, sa-ti ofer cateva exemple: Youcut, Inshot, sau daca doresti un program mai profesional, KineMaster, ori CapCut.