| Naiky3Run4 a întrebat:

Salut, cum pot sterge o partitie in windows xp? Tot timpul cand pornesc pc-ul imi apare sa aleng dintre cele 2 partitii care unu ii cu windows si unu cu ubuntu

3 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

In c: ai sa gasesti un fisere boot.ini, editeaza-l cu notepad si sterge de acolo partea de ubuntu. daca nu-l gasesti te duci cu click dreapta-proprietati pe My Computer->Advanced->Start Up si acolo poti edita acelasi fisier

| geoneo9 a răspuns:

Nu e vorba ca sunt 2 Partitii, ci sunt 2 sisteme de operare pe acele 2 partitii, cand pornesti pc-ul ai ales sistemul de operare pe care vrei sa ramai, iar cealalta partitie ii dai sa o formateze si atat. Dar daca vrei sa ai doar 1 partitie ceea ce nu prea e frumos dar depinde de hdd'ul tau cat de mare e, bagi cd-ul cu windows si cand ajungi la partitii stergi una de acolo, iar dupa aloci spatiul liber la cealalta.

| KadasteR a răspuns:

Sau pur si simplu ii dai disk cleanup si stergi celalalt windows ce sa te mai complici atat