| inconscient a întrebat:

Cum pun poza la un contact? Adica atunci cand ma suna aceea persoana sa-mi apara poza pe care o aleg sa o pun.
Mentionez ca am un Alcatel One Touch 991.
Am dat la Galerie, am ales poza, am dat la setare ca pictograma contact si imi cere sa creez contact. Am creat, dar am facut o incercare, persoana aceea apelandu-ma, dar nu apare nici o poza!

Răspuns Câştigător
| SheWasHere a răspuns:

Pentru a seta o poză pentru un apelant este necesar ca numarul acestuia sa fie trecut pe telefon, nu pe sim.
Dupa aceea ai grija sa ştergi contactul de pe sim, pentru a nu se suprapune datele.
Si gata, ai rezolvat.

7 răspunsuri:
| inconscient explică (pentru SheWasHere):

Pai tocmai asta nu vreau! Nu vreau pe telefon, pentru ca mi-e greu cand imi schimb telefonul, prefer pe sim, dar mai bine stau si fara poza! sad Merci, oricum!

| AngelHugz a răspuns:

Poate numarul de telefon era pe sim, caz in care nu poti pune poza la contact. Incearca mai intai sa treci poza pe telefon, si apoi sa o setezi la contact happy.

| inconscient explică (pentru AngelHugz):

Da, era pe sim, e mai usor, daca trebuie sa-mi schimb telefonul...

| AngelHugz a răspuns (pentru inconscient):

Eu spuneam sa muti contactele in Memoria telefonului

| inconscient explică (pentru AngelHugz):

Mai bine nu, pentru ca le prefer pe sim, dar mai vad...

| Monicutza_Marian_Groze_1985 a răspuns:

Buna ziua am un telefon Alcatel pixi 3 Alcatel onetouch si as dori cand ma suna persoaana sa ami apare si poza persoanei

| Calin_Mariana_1962 a răspuns:

Buna sunt marian stiti cu sa puneti o poza dati la setari. Su apoi dati pe un telefon va arata acolo si puneti poza dumneavoastra etc daca vreti sa ma contactati frumosu32@yahoo.com parola dani mocanu va pup