| AlexDinamovistu a întrebat:

Salut,cum recunosc un procesor de tableta bun? Cum se clasifica? Cele mai bune sunt cele quadcore? Si intre un procesor dual core 1.6 si unul quadcore 1.2 care e mai bun?

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Sunt mai multe criterii, si dupa generatie mai e. Sunt procesoare dual de 1.5 ghz mai puternice decat altele quad de 1.5 ghz.
E de preferat sa spui exact ce modele sunt. Insa la dual de 1.6 cred ca e ceva gen vonino, iar la quad 1.2 ceva mediatek.
Oricum, in acest caz, quad-ul e mai puternic.