| AlcatrazOne a întrebat:

Cum sa activez windows 10? am incercat majoritatea codurilor de activare in cmd cu comdanda slmgr/ipk. Aveti voi alte coduri functionale?

17 răspunsuri:
| BenWilde a răspuns:

Windows 10 e gratis timp de un an. Da-i update, si ar trebui sa primesti ultima versiune, care este licentiata.

| KodrutZ a răspuns (pentru BenWilde):

Gresit, ai nevoie de licenta valida de 7/8.1. Nu mai e valabila povestea cu piratii. Daca iti faci upgrade-ul in primul an de la lansare, e "free to keep". Mie mi l-a downloadat dar inca nu m-am ingramadit sa il instalez. Am un an la dispozitie, la o adica. happy

| BenWilde a răspuns (pentru KodrutZ):

Pai si "free to keep" nu inseamna ca e gratis timp de un an?

| KodrutZ a răspuns (pentru BenWilde):

Gizas, NU! Poti face upgrade gratis TIMP DE UN AN DE LA LANSARE, CU CONDITIA SA AI LICENTA VALIDA DE 7/8! Licenta valida = serial UNIC, Windows validat cu WGA

| BenWilde a răspuns (pentru KodrutZ):

Esti cam pe langa. Eu am windows 10 licentiat si nu am avut in viata mea licenta valida pe un windows. Iti dau print screen daca vrei.

| KodrutZ a răspuns (pentru BenWilde):

Ai cumparat licenta de W10? Stiu ca au aparut si crackuri, dar nu discutam de asa ceva. Eu zic de cum e legit.

| BenWilde a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu am cumparat nimic, si nu am folosit niciun crack.

| KodrutZ a răspuns (pentru BenWilde):

7/8 era legit? Stai sa treaca luna sau cit trece pina o sa iti raga ca nu e legit... sau pur si simplu nu o sa mearga update-urile, ceva. Inca nu e clara treaba. :)
http://www.wreporter.com/......-versions/
http://answers.microsoft.com/......eb988640f9

| BenWilde a răspuns (pentru KodrutZ):

Cu siguranta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BenWilde):

Da,dar numai daca ai descarcat win 10 de pe un windows cu licenta, adica activat cu serial, ca sa intelegi. Ar fi misto, sarim toti din 7 si 8 in 10 ca e free to chip, si gata nu mai foloseste nimeni 7 si 8, si niciu alt SO care va aparea. Parerea mea e ca win 10 cu anul lui gratuit sa nu fie vreo teapa, sa va puna sa platiti licente astia care nu aveti pentru niciun SO.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Licente nu, dar o sa aiba acces cam la tot ce invirte gigelu' pe calculator si online. Mai mult ca pina acum, adicatelea. happy

| K0sti a răspuns (pentru BenWilde):

"Eu am windows 10 licentiat si nu am avut in viata mea licenta valida"... windows licentiat inseamna licenta valida! Dormi?

| BenWilde a răspuns:

Pentru K0sti:

Ma refeream la licenta altor versiuni de Windows precedente, adormitule.

| AlcatrazOne explică:

Ok,si raspunsul la intrebarea mea?laughing aveti vreun key valid? Sa mi-l activez si eu laughingP.s (l-am bagat a 2a oara, prima data l-am activat usor cu un key valid dar acum nu mai functioneaza acel key)

| iubire_8681 a răspuns:

Cum activez un windos 10 daca imi cere key